OKULARY
KOREKCYJNE
 1. OKULARY JEDNOOGNISKOWE
  Służą do korekcji krótkowzroczności (myopii), dalekowzroczności (hypermetropii) oraz astygmatyzmu i ewentualnie forii. Są to tak zwane okulary do chodzenia albo do czytania. Posiadają jedną, stałą moc sferyczną, jedną moc cylindryczną i jedną moc pryzmatyczną.
  Służą przede wszystkim do korekcji wad rogówki i długości osiowej oka.
 2. OKULARY DWUOGNISKOWE
  Każda soczewka (oddzielnie dla oka prawego i lewego) składa się z dwóch soczewek połączonych w jedną zintegrowaną soczewkę o różnych mocach sferycznych, natomiast moce cylindryczne i pryzmatyczne są jednakowe. Górna część służy do patrzenia w dal, natomiast dolna część służy do czytania (patrzenia na bliskie odległości).
  W rozwiązaniach dwuogniskowych nie ma obszaru do patrzenia na odległości pośrednie pomiędzy dalą (ponad 4m) a bliżą (30 - 60cm) i jest widoczna linia podziału soczewki pomiędzy obszarami do dali i bliży.
 3. OKULARY BIUROWE (POTOCZNIE PÓŁPROGRESYWNE)
  Są idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących szerokiego pola widzenia na odległości pośrednie (0,5 - 4m), kórego nie można uzyskać w okularach progresywnych. Są to konstrukcje progresywne z usuniętym obszarem do dali, a moce optyczne płynnie zmieniają się od właściwych mocy korekcji dla odległości pośrednich do bliży włącznie. Jedynym mankamentem jest brak mocy do dali.
 4. OKULARY PROGRESYWNE
  Posiadają płynnie zmieniające się moce optyczne korekcji właściwe dla wszystkich odległości - od dali, poprzez odległości pośrednie do bliży włącznie.
  Pewnym ograniczeniem jest stosunkowo wąski obszar do patrzenia na odległości pośrednie (0,5 - 4m). Może zdarzyć się, że szeroki monitor lub telewizor oglądany z odledłości 2 metrów nie będzie w całości komfortowo widziany. gdyż z lewej i prawej strony mogą pojawić się aberracje (zniekształcenia) utrudniające wyraźne widzenie.
  Aby ograniczych to negatywne zjawisko należy właściwie wybrać konstrukcję soczewek (szkieł) progresywnych tak, aby uwzględnić styl życia i warunki pracy. W przypadku wybrania niewłaściwej konstrukcji soczewek progresywnych użytkowanie okularów progresywnych może okazać się frustrujące - dlatego wybór właściwej konstrukcji warto pozostawić dośwadczonemu w korekcji progresywnej optykowi.

Adresy
Warszawa
Ursynów
Al. KEN

Warszawa
Śródmieście
Świętokrzyska 
Kontakt
✉  optyk@neolens.pl
☎  516-464-845

Linki 
► neoLENS
► Promocje
► Okulary
► Soczewki


Rejestracja
📆   Pn - Pt
🕙   11:00 - 16:00
☎   516-464-845